Kaczyński prowadzi Polskę na rozPiSdrzenie

toPewne

Parlament Europejski przyjmie – a może już przyjął, gdy to piszę – rezolucję w sprawie Polski rządzonej przez PiS. PE wzywa rząd polski do publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca, do przestrzegania zaleceń Komisji Weneckiej i w ogle do praworządności.

Oczywiście, rezolucja nie jest wiążąca. Ale pokazuje, jak PiS zdegradował Polskę.

Co dalej, gdy nie zostaną podjęte zalecenia przez rząd? Piłka przejdzie na stronę Komisji Europejskiej, a ta ma twarde narzędzia nacisku – sankcje i wstrzymanie szmalu z kasy brukselskiej.

Czy rząd polski się złamie? A poprawnie: czy Kaczyński się złamie?

Jeżeli nie, to znaczy, że prowadzi nas na manowce. Rezolucja jest w interesie Polski, ale nie po fundamentalistycznej myśli prezesa PiS, który swój chory program nazwał „dobrą zmianą”.

Warto przy tej okazji zacytować Grzegorza Schetynę:

„To wsparcie dla Polski i Polaków. To głos z Europy, że Polska wolność i dokonania z ostatnich 25 lat są doceniane, a wartości, którym hołdujemy, są podzielane. Ale sytuacja pokazuje, że łamanie prawa w Polsce nie jest w UE akceptowane. Aktywność PiS i prezesa pokazuje, że to prosta droga do opuszczenia UE. To ostrzeżenie dla pisowskiego rządu. Wyraźny sygnał, który musi być w Polsce przyjęty. Przyczyna wszystkich problemów, które powodują, że sprawy polskiej rzeczywistości nie schodzą z czołówek gazet, leży tutaj w kraju, to przyczyna spowodowana przez większość sejmową, rząd i prezydenta. Musimy przyznać, iż przyjmujemy tę lekcję [od UE]. Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień będzie symbolicznie początkiem zmiany”.

I dalej:

Rząd PiS strzela sobie w stopę, ale robi to szkodząc Polsce. Łamie prawo, łamie konstytucję, kompromituje się jak np. po wizycie komisarza Timmermansa, co pokazało zachowanie ministra Ziobro, który poucza sędziów TK. Efektem jest rezolucja w PE, to prosta konsekwencja działań PiS”.

Powtórzmy: Kaczyński nas kraj prowadzi na manowce, które są na wzór jego i podobieństwo. Bez konta bankowego, bez prawa jazdy, bez żony (kobiety bez mężów).

RozPiSdrzenie.

schetynaRezolucja

Więcej >>>